Rekonstrukce budovy školky

09.02.2011 19:54

ŠKOLKU ČEKÁ NOVÝ „KABÁT“
Mateřskou školu a školní jídelnu v Běrunicích čeká letos od března do srpna rozsáhlá rekonstrukce. Proběhlo výběrové řízení na dodavatele a byla vybrána firma KOBLA spol. s r.o., která má sídlo v Pečkách. Tato firma měla nejpříznivější cenu a nejlepší reference.

Nejprve se budou vyměňovat všechna okna a vstupní dveře. Dále dojde na zateplení fasády a opravu a zateplení střechy. V období letních prázdnin se bude uvnitř instalovat nový rozvod ústředního vytápění spolu s plynovými kotli. Dosud je celý objekt vytápěn elektrickými akumulačními kamny, což je energeticky náročné a možnost regulace je omezená. Nový teplovodní rozvod s možností vlastní regulace bude tedy velkým přínosem.
V současné době není celý objekt zcela využit. V přízemí je kuchyně a školní jídelna. V 1. patře je jedna třída mateřské školy s kapacitou max. 25 dětí. V letošním školním roce má školka plnou obsazenost. 2. patro je dosud nevyužité, ale dispozičně je zde také jedna třída pro 25 dětí.
Do doby, než budou naplněny obě třídy mateřské školy, je navrženo alternativní využití 2. patra a to bez velkých dispozičních úprav, tak aby stávající dispozice zůstala zachována. Mohla by zde fungovat tělocvična se samostatným vstupem a sociálním zařízením a dále dvě provozovny se samostatnými vstupy s možností pronájmu. 

Celá rekonstrukce bude poměrně finančně náročná. V rozpočtu obce na rok 2011 je na tuto akci vyčleněna částka přibližně 4mil. Kč. Obec má ale zažádáno o dvě dotace. Na výměnu oken a zateplení je podaná žádost z programu „zelená úsporám“. Na nový rozvod vytápění a plynové kotle je zažádáno z dotačního programu SFROM pro Středočeský kraj. Takže pokud budeme mít trochu štěstí, část peněz bude pokryta z těchto zdrojů.
Každý, kdo zažil rekonstrukci za plného provozu, určitě ví, že je to velmi náročné. Okna a vstupní dveře se budou vyměňovat za provozu školky a jídelny. Dodavatelská firma je ochotná pracovat i během víkendů, tak, aby stávající provoz byl minimálně narušen.
Závěrem chci předem poděkovat a poprosit všechny pracovnice školní jídelny a mateřské školy o velkou dávku trpělivosti. Určitě jí budou během rekonstrukce potřebovat, ale budova školky si to jistě po tak dlouhé době zaslouží.

Ing.Martina Šťastná
komise pro výstavbu a rozvoj v obci

 

Vyberte barevný vzhled fasády

 Varianta A

 Varianta B

Varianta C

Varianta D

 

 

Anketa

Líbí se mi.....

varianta A (26)
39%

varianta B (4)
6%

varianta C (32)
48%

varianta D (2)
3%

žádná (2)
3%

Celkový počet hlasů: 66