Fotbalové hřiště v Běrunicích na jaře ožije

02.03.2011 13:50

 Před nedávnem byl pro obec Běrunice zpracován projekt na výstavbu dětského hřiště a oploceného tenisového kurtu, obě akce budou umístěné ve stávajícím areálu fotbalového hřiště v Běrunicích. Na podzim roku 2010 získala obec stavební povolení, ale se zahájením stavby se čekalo až na jaro.

plocha pro umístění dětského hřiště

Dětské hřiště bude situováno na travnaté ploše vlevo od hlavního vchodu. V únoru 2011 zažádala obec o dotaci z programu „zapojení dětí a mládeže do dění v obci“, které vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Děti ZŠ a MŠ v Běrunicích se aktivně podílely na návrzích dětského a sportovního hřiště. Děti si zahrály na návrháře a různými technikami zpracovaly svoje nápady. Nejmladší děti malovaly, větší lepily, stavěly z kostek stavebnice, nebo dokonce dělaly návrh na počítači. Jejich krásné výtvory jsme poslali na Ministerstvo pro místní rozvoj a tam už posoudí, zda nám dotaci přidělí. Budeme doufat, že ano.

návrh dětského hřiště z kostek

Ale nic není zadarmo, proto je návrh, aby přípravné práce pro dětské hřiště provedli svépomocí rodiče místních dětí a ostatní příznivci tohoto nápadu. Přípravné práce budou spočívat v úpravě travnaté plochy a to ve výkopu tzv. dopadových zón. Veškeré tyto práce lze provádět ručním nářadím, takže doufáme, že až půda trochu povolí pod jarními paprsky, sejde se parta dobrovolníků a za dva víkendy bude vše připraveno. O plánované akci dáme dopředu vědět. Teď už je jenom na nás dospělých, abychom dětem vyplnili jejich přání o dětském hřišti, takže nashle s lopatou na hřišti!

návrháři ze ZŠ Běrunice

návrháři z MŠ Běrunice

Tenisový kurt bude situován na části stávající asfaltové plochy, vlevo od kabin. Tenisový kurt bude sloužit nejen k hraní tenisu, ale také k jiným kolektivním sportům např. florbal. V současné době se v obci zakládá Tenisový klub Běrunice, který bude hlavním uživatelem nově vzniklého kurtu. Kurt bude mít moderní povrch, tzv. umělou trávu, bude oplocený a bude opatřen umělým osvětlením. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně si některé přípravné práce provedou členové TK Běrunice sami.
Takže tímto zveme příznivce tenisu na schůzi klubu (4.3.2011) a na nedělní brigádu (6.3.2011) - obojí viz odkaz na webových stránkách obce.


plocha pro umístění tenisového kurtu

O dalším průběhu obou akcí, navržených brigádách a všech novinkách Vás budeme průběžně informovat.


TAKŽE BRZY NAVIDĚNOU NA HŘIŠTI !!!

Ing. Martina Šťastná