Běrunická pouť

27.06.2011 20:20

V Běrunicích žili o víkendu sportem

Sobotní odpoledne bylo v Běrunicích ve znamení sportu a poutě. Sešlo se totiž hodně akcí najednou, proto se dobrovolné spolky spolu s kulturní komisí zastupitelstva obce dohodly a společně uspořádaly sportovně – společenské odpoledne na místním fotbalovém hřišti. Odpoledne začalo ukončením fotbalové sezóny a přátelským zápasem Běrunice A : Běrunice B, které skončilo vítězstvím oddílu Běrunice A, ale k vidění byl pěkný, svižný fotbal. Tuto část odpoledne organizoval Sokol Běrunice.
Dále přišel na řadu Tenisový klub Běrunice, který uspořádal slavnostní otevření nového tenisového hřiště s umělou trávou. Před zahájením bylo k vidění taneční vystoupení dětí ze ZŠ Běrunice a aerobic žen. Pak se mohli fandové tenisu podívat na tenisovou exhibici mužů z druhé ligy, kteří svou hrou pokřtili nové hřiště. Paní starostka Iva Schmidová poděkovala všem sponzorům a hlavně všem členům TK Běrunice, kteří si hodně prací provedli brigádně svépomocí. A popřála všem mnoho sportovních úspěchů. Běrunice se nyní mohou pyšnit moderním sportovním areálem.
Na tento víkend také vychází Běrunická pouť, kterou každoročně pořádá SDH Běrunice. Proto celé odpoledne pokračovalo večerní taneční zábavou, k tanci a poslechu zahrála skupina DANCEBAND z Hradce Králové.
Program pokračoval až do nedělního odpoledne, kdy byl k vidění fotbalový zápas Staré gardy Sokola Běrunice proti Městci Králové. A k tanci a poslechu zahrála skupina TOMK z Městce Králové.
Počasí se nám opravdu vydařilo, účast byla velká a na místním hřišti to žilo sportem i kulturou.